Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

24 września 2023

 

XXIV Niedziela Zwykła

 1. W minioną niedzielę na prace remontowe w naszym kościele zebraliśmy 11 424 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.
 2. W kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
 • w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Tego dnia, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego metodą Lectio divina.
 • w czwartek - wspomnienie św. Wacława, męczennika. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Ojczyzny i za zmarłego Kornela Morawieckiego. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek, w sali św. Rodziny o godz. 19.30. Katecheza dla grupy kandydatów z 8-ej klasy przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się 28 września (tj. w czwartek) o godz. 17.00 w sali św. Franciszka. Dzieci z klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej, chcące dołączyć do nowej grupy OAZY zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek na 17.30 do salki świętego Franciszka. Grupę prowadzi Brat Mateusz Kaczorowski.
 • w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Msza św. dla Żywego Różańca, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z rodzicami na Mszę świętą o 14.15, a po niej na konferencję w kościele. 
 3. Pozostał ostatni tydzień zapisów młodzieży z klas 7-mych na pierwszy rok przygotowania do bierzmowania. Zapisy prowadzi brat Bogdan, w środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej, w kancelarii parafialnej. Młodzież proszona jest o przyjście z jednym z rodziców.
 4. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się 6 i 7 października. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej parafii.
 5. Klub mam, Ania Ast i przyjaciele, serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli na piknik charytatywny dla Małgosi i Pawła, który odbędzie się 1 października 2023 w godz. od 12.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowej Soli. Akcja ma na celu pomoc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
 6. Do wieczności w ostatnim tygodniu odeszli z naszej parafii: śp. Bogdan Kwiatkowski, lat 66 i śp. Irena Gruber, lat 93. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

   Bóg jest miłością ;)

 

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
 • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
 • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…