Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

7 kwietnia 2024

 

Niedziela Miłosierdzia

 1. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i dobrodziejom, którzy włączyli się w organizację X Biegu do Pustego Grobu. Dziękujemy kibicom za wspaniałą atmosferę. W Biegu wystartowało 620 osób (kobiet –  197, a mężczyzn – 423). Najmłodszy uczestnik Biegu miał zaledwie 11 lat. To wspaniałe dzieło sportowo-religijne, które integruje nasze społeczeństwo. Dziękujemy za wszelką życzliwość!
 2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele parafialnym. Cały ten tydzień przeżywamy w Kościele jako Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dziś po każdej Mszy św. można dziś złożyć do puszek ofiary na pomoc charytatywną. Jej przekazaniem, dla najbardziej potrzebujących, zajmie się Caritas Parafialna.
 4. Niedziela Miłosierdzia to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim, którzy przez cały rok świadczą to miłosierdzie na terenie naszej parafii, a więc naszemu Parafialnemu Caritas i Grupie Wspierających Ubogich za codziennie wydawany chleb, zbiórki i przygotowywanie paczek na święta dla potrzebujących, a także za organizację okolicznościowych spotkań i poczęstunku dla ubogich i bezdomnych. Bóg zapłać również wszystkim, którzy wspierają te dzieła.
 5. W tym tygodniu:
  w poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji na Mszy św. o godz. 18:30;
  •  w środę – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z modlitwą wstawienniczą;
 • w czwartek – o godz. 7:30 różaniec w intencji Ojczyzny i Msza św. Rodziny Radia Maryja;
 • w piątek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Wielkanocne Nabożeństwo Światła wokół kościoła;
 • w przyszłą niedzielę przypada rocznica Chrztu Polski. Po Mszy św. o godz. 18:30 procesja od obelisku Chrztu Polski do pobliskiego Parku i okolicznościowa modlitwa.
 1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży (z klas 8) przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju, bieżącego roku, odbędzie się 9 kwietnia (tj. we wtorek) o godz. 17.00 w sali św. Franciszka. Obecność obowiązkowa.
 2. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci z SP1 i SP6, które się przygotowują do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o 14:15. Po Mszy świętej odbędzie się katecheza dla rodziców i próba śpiewu dla dzieci. Obecność obowiązkowa.
 3. Jak wiecie, w naszym Domu Zakonnym działa Kawiarenka Parafialna otwarta przez cały tydzień. Zachęcamy do korzystania z niej do spotkań indywidualnych i przez wspólnoty. W najbliższy wtorek, o godz. 19:00 zapraszamy dzieci na Warsztaty plastyczne z nagrodami i wystawą ich prac, a w czwartek o godz. 19.00 na Spotkanie z Muzyką na Żywo – gościem będzie o. Mirosław Dudzis, który ugości uczestników grą na akordeonie.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy obchody Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do zainteresowania się inicjatywami w parafii i w całej diecezji.
 5. Nauki przedmałżeńskie w dekanacie nowosolskim rozpoczną się 4 maja (w sobotę) o godz. 18.45 w kościele św. Michała. Drugie spotkanie 5 maja (w niedzielę) o godz. 19.30 w kościele św. Józefa, trzecie spotkanie 11 maja (w sobotę) o godz. 18.45 w kościele Wniebowzięcia NMP na Pleszówku, a ostatnie 12 maja (w niedzielę) o godz. 19.30 w naszym kościele św. Antoniego. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
 6. Dnia 25 maja br., nasz parafianin, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie – diakon Jarosław Patelka, syn Jerzego i Katarzyny ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu. Gdyby istniały wiadome przeszkody do święceń, to prosimy w najbliższym czasie dwóch tygodni zgłosić ten fakt do kancelarii parafialnej. Jednocześnie polecamy Waszej modlitwie diakona Jarosława w jego przygotowaniu do święceń.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia numery Głosu św. Antoniego z ciekawymi artykułami, m.in. z kazaniem o. Proboszcza na zakończenie wizyty duszpasterskiej.
 8. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Aniela Smażych, lat 91 i śp. Władysław Pituła. lat 87. Za niego oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

          Wszystkim Parafianom i wiernym uczęszczającym do naszego kościoła życzymy niestannego doświadczania miłosierdzia Bożego.

          Bóg jest miłością;)

 -=

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
 • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
 • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…