Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

23 czerwca 2024

 

XII Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczęły się wakacje! Przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu czasu urlopów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Trosce rodziców i opiekunów powierzamy, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogły korzystać z niedzielnej Mszy świętej
 2. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnych Mszy świętych w kościele św. Barbary o godz. 11.00.
 3. W okresie wakacyjnym nie będzie także Mszy świętych zbiorowych we wtorek i w środę, ale jedynie nabożeństwa w zgłoszonych intencjach.
 4. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorek i w sobotę.
 5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
 • w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
 • w czwartek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i Doktora Kościoła;
 • w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, męczennika i Doktora Kościoła;
 • w sobotę - uroczystość św. Piotra i Pawła. Zebrana taca zostanie przekazana na Stolicę Apostolską, to tzw. Świętopietrze.
 1. W najbliższą niedzielę (30 czerwca) na placu przed kościołem, w godzinach: od 10.00 do 16.00 odbędzie się Festyn dla dzieci na rozpoczęcie wakacji, organizowany przez Nowosolskie Stowarzyszenie Klubu Abstynentów ODRODZENIE, pod hasłem: „Trzeźwi Rodzice Dzieciom”. Zapraszamy do wspólnej zabawy, na poczęstunek i grę fantową. Dla zainteresowanych problemem uzależnienia od alkoholu, czy narkotyków będzie dostępny punkt informacyjny.
 2. Trwają zapisy na Pieszą i Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych w Wołczynie od 22 do 26 lipca. Zgłoszenia u br. Tomasza Wołoszyna.
 4. Jak widzicie (balkony w kościele są zabezpieczone) trwają już prace malarskie i konserwatorskie w kościele. Polecamy te prace remontowe w kościele, a także przy elewacji Domu Zakonnego waszej modlitwie. Niech św. Antoni i św. Józef wypraszają nam potrzebne łaski.
 5. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Mieczysław Korach, lat 61 i śp. Jan Krawczyk, lat 84. Za nich oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek…

     Życzymy radosnego wakacyjnego odpoczynku. Bóg jest miłością;)

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
 • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
 • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…