Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

28 maja 2023

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dziękujemy serdecznie bratu Ksaweremu Knotz za poprowadzenie Dnia Skupienia dla małżeństw i rodzin oraz za wygłoszone dzisiaj w naszej parafii słowo Boże. Bóg zapłać!
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
 • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
 • w środę - święto Nawiedzenia NMP. Odpust w Otyniu, suma o godz. 18.00. Po Mszy świętej o 18:30 adoracja Uwielbieniowa.
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym też dniu zapraszamy wszystkie wspólnoty na comiesięczną uroczystą Eucharystię z racji tego Święta (zamiast w środę - w tym miesiącu, w czwartek). Liturgię eucharystyczną przygotowują wspólnoty neokatechumenalne. Jest to także Dzień Dziecka, zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy.
 • w piątek – wspomnienie św. Feliksa z Nikozji. Jest to I piątek miesiąca, do chorych udamy się od godz. 9.00;
 • w sobotę - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Msza św. o godz. 8.00 dla Rycerstwa Niepokalanej.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP w maju oraz ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czerwcu, w kościele św. Antoniego o godz. 18.00, a w kościele św. Barbary o godz. 6.40.
 2. Szkoła Katolicka zaprasza na obchody jubileuszu 10-lecia Szkoły w obecnej lokalizacji, który odbędzie się dnia 30 maja 2023 r.
 3. Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, odbędzie się 30 maja (tj. we wtorek), o godz. 17.00 w sali św. Franciszka.
 4. Dziewczynki ze scholki dziecięcej, serdecznie zapraszają na koncert, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Po programie artystycznym będzie możliwość finansowego wsparcia wyjazdu wakacyjnego dziewczynek.
 5. Wszystkich chcących pogłębić swoją wiary i formację chrześcijańską zapraszamy na sesję Szkoły Maryi w dniach 2-4 czerwca br. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 6. Trwają zapisy na Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę, a także zapisy na 12 Rowerową Pielgrzymkę Głogowską na Jasną Górę w terminie 6–9 lipca 2023 r. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji na stronie internetowej każdej Pielgrzymki.
 7. W sobotę, 17 lipca, w naszym kościele św. Antoniego, odbędą się jednodniowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Informacje na plakacie i stronie internetowej parafii (nie ma wcześniejszych zapisów).
 8. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Grażyna Wodzisławska, lat 44; śp. Helena Kiliańska, lat 88. Za nie oraz za wszystkich z naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

      Życzymy błogosławionego nowego tygodnia ;)

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
 • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
 • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…