Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom

Od kilkunastu lat przy Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów działa Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom (DDPP), czyli wspólnota osób, które modlą się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Inspiracją do powstania Dzieła były słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2).

Widzimy, że dziś bardziej niż kiedykolwiek trzeba nam prosić Ojca Niebieskiego o dar nowych, odważnie przyjętych i święcie przeżywanych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, dlatego członkowie Dzieła, zjednoczeni w modlitewnej wspólnocie, pragną odpowiedzieć na apel Jezusa i objąć duchową opieką młodzież męską, do serc których Pan Jezus kieruje wezwanie: „Pójdź za Mną” oraz postulantów, nowicjuszy, postnowicjuszy, braci zakonnych i kapłanów Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wypraszając dla nich świętość życia oraz wytrwałość na drodze powołania zakonnego, kapłańskiego i misyjnego.

W naszej parafii w intencji powołań i powołanych modlimy się w każdy 1-szy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 18:15.

Więcej informacji o Duchowym Dziele Pomocy Powołaniom na stronie internetowej: www.kapszlak.kapucyni.pl/duchowe-dzielo/

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
  • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
  • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…