Wspólnota braci kapucynów

 

 

Brat Stanisław Szlosek, mgr teologii, proboszcz i gwardian. Urodzony 15 lutego 1970 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie w 1997 r. Od święceń kapłańskich posługiwał we Wrocławiu jako katecheta i duszpasterz oazowy, w Krakowie jako wychowawca w seminarium, w Bytomiu jako proboszcz oraz duszpasterz w Gdańsku i Kielcach, natomiast w Sędziszowie Małopolskim, jako gwardian. Od 2021 jest duszpasterzem w Nowej Soli. Obecnie jest opiekunem Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, Parafialnego Oddziału Caritas, Odnowy w Duchu Świętym „Fiat”, wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Zielonej Górze oraz duszpasterzem „Ludzi pracy”. Imieniny obchodzi 8 maja.

 

Brat Tomasz Wołoszyn, mgr teologii, wikary domu i parafii. Urodził  się 9 maja 1974 roku w Obornikach Wielkopolskich. Po edukacji szkolnej, zaraz po maturze (w 1993 r.) wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 2000 r. Pracował w: Kielcach, na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej, Wrocławiu, Wałczu i Pile - gdzie przez ostatnie siedem lat pełnił funkcję proboszcza i gwardiana. Obecnie od pierwszego lipca skierowany został do pracy w parafii św. Antoniego w Nowej Soli. W naszej parafii jest duszpasterzem młodzieży, odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania oraz duszpasterzem Kręgu Domowego Kościoła i Kręgu Biblijnego. Posługuje chorym w pierwsze piątki miesiąca. Jest odpowiedzialny za Kursy Przedmałżeńskie. Imieniny obchodzi 22 września.

 

Brat Mirosław Dudzis, mgr teologii. Urodzony 22 września 1965 roku w Pile. Do Zakonu Kapucynów wstąpił w roku 1984, święcenia kapłańskie otrzymał 22 czerwca 1991 roku w Pile z rąk ks. biskupa Pawła Sochy. Posługiwał w Wałczu i Krośnie, jako wikary i katecheta. W latach 1997-2003 gwardian domu zakonnego i proboszcz parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Następnie w Sędziszowie Małopolskim (wikary klasztoru i wicemagister nowicjatu), w Krośnie (gwardian klasztoru i proboszcz parafii) i w Bytomiu (duszpasterz parafii). W naszej parafii odpowiedzialny za Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Grupę Modlitwy Świętego Ojca Pio, Siostry Elżbietanki w Nowej Soli i w Otyniu, posługę chorym w Pierwsze Piątki Miesiąca. Ojciec duchowny dekanatu nowosolskiego. Imieniny obchodzi 26 lutego.

 

Brat Bogdan Kordek, mgr teologii. Urodził się 8 października 1969 roku w Dębicy. Do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów wstąpił w 1990 roku po zakończeniu edukacji szkolnej. Wyświęcony na kapłana 17 maja 1997 roku. Posłany do posługi wiernym w następujących miejscowościach: Wołczyn, Piła, Skomielna Czarna, Stalowa Wola, Wołczyn i Kielce. Natomiast od 2021 roku posługuje w naszej parafii, jako katecheta w szkole "Elektryk" oraz, jako duszpasterz w następujących wspólnotach: wspólnota Neokatechumenalna, Krąg Domowego Kościoła i Parafialny Klub Sportowy. Jest również odpowiedzialny za organizację "Biegu do pustego grobu". Imieniny obchodzi 19 marca.

 

 

Brat Zygmunt Wantuch, mgr teologii. Urodził się na Podkarpaciu 1974. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno–teologicznych w WSD Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, w 2001 roku przyjął święcenia prezbiteratu. Do pracy udał się na Półwysep Bałkański. Pracował tam około 13 lat. Po powrocie został skierowany do parafii św. Augustyna we Wrocławiu. Po 5 latach pobytu we Wrocławiu, kolejną jego placówką duszpasterską, gdzie zakotwiczył się na 2 lata był Gdańsk. Następnie Wołczyn. Po roku pracy w Wołczynie został przeniesiony do parafii św. Antoniego w Nowej Soli, gzie jest odpowiedzialny za Krąg Domowego Kościoła, wspólnotę Neokatechumenalną oraz posługuje chorym w pierwsze Piątki Miesiąca. Imieniny obchodzi 2 maja.

 

Brat Mateusz Kaczorowski, mgr teologii. Urodził się 15 czerwca 1991 roku w Wałczu. W roku 2011 rozpoczął formację zakonną. Święcenia kapłańskie przyjął w 2019 r. z rąk ks. bp. Damiana Muskusa. Po święceniach przez 2 lata był duszpasterzem w parafii kapucynów w Krośnie. Od 2021 roku przebywa w parafii kapucynów w Nowej Soli. W naszej parafii jest: katechetą w Szkole Podstawowej nr 6, duszpasterzem dzieci, odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, moderatorem wspólnoty ewangelizacyjnej "Sam swoi", wspólnoty akademickiej "Moc w Słabości, OAZY Dzieci Bożych, redaktorem naszej strony internetowej oraz parafialnego Fanpage'u na Facebooku. Imieniny obchodzi 21 września.

 

Brat Adam Szmyt, mgr teologii i mgr historii. Urodził się w 1989 r. w Wieluniu. Przed wstąpieniem do Zakonu Braci Kapucynów, ukończył studia magisterskie z historii. W roku 2013 rozpoczął formację zakonną. Po studiach filozoficzno-teologicznych w Krakowie otrzymał dyplom magisterski z teologii. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 2023 r. W naszej parafii: jest katechetą w Szkole Podstawowej nr 1, prowadzi duszpasterstwo dzieci, przygotowuje do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św., zajmuje się Oazą Młodzieżową, troszczy się o Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz pełni funkcję moderatora powołań. Imieniny obchodzi 24 grudnia.

 

 

Brat Adam Kuczyński, urodził się w Gdańsku 16.12.1971 r. Swoją formację zakonną rozpoczął w 1992 roku, natomiast śluby wieczyste złożył 19.03.1998 r. Zaraz po złożeniu profesji wieczystej został skierowany do posługi w Stalowej Woli. Następnie służył Bogu i ludziom w naszym klasztorze w Krakowie. Później wyjechał z Polski do słonecznej Italii, a dokładne do Rzymu – do Kurii Generalnej naszego Zakonu. Po powrocie do Polski przebywał kolejno w następujących miejscach: Krosno, Stalowa Wola, Krosno, Zagórze (pustelnia), Nowa Sól, Sędziszów Małopolski i znów Zagórze. Od lipca tego roku ponownie przybył do Nowej Soli, posługując od tego czasu w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
  • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
  • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…