Głos Ojca Pio

Ojciec Pio z Pietrelciny to jeden z najpopularniejszych świętych. Kapucyni wydają czasopismo przybliżające jego postać i dzieło.

Pismo o bogatym wnętrzu – „Głos Ojca Pio” to magazyn religijny wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego, otwarty, poszukujący, głęboki i zarazem bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga. Jednocześnie konsekwentnie rozwija swój profil pisma formacyjnego Grup Modlitwy Ojca Pio i skierowanego do osób zainteresowanych duchowością Świętego z Pietrelciny.

W naszym kościele na początku nieparzystych miesięcy można nabyć kolejne wydania dwumiesięcznika "Głos Ojca Pio". Czasopismo, do wyczerpania zamówionej liczby egzemplarzy, jest też przez cały czas dostępne na stoiskach z gazetami z tyłu kościoła.

„Głos Ojca Pio” jest wydawany przez krakowską prowincję kapucynów, ukazuje się od 2000 roku. Inspiracją do jego powstania była beatyfikacja Ojca Pio. Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość tego jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Dwumiesięcznik publikuje ponadto teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.

W 2011 roku „Głos Ojca Pio” został poszerzony o polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”.

„La Casa Sollievo della Sofferenza” ukazuje się w San Giovanni Rotondo od września 1949 roku. Oryginalna edycja włoska jest miesięcznikiem, inne wersje językowe (angielska, francuska, niemiecka i hiszpańska) wydawane są co trzy miesiące. Polskie wydanie ukazuje się co dwa miesiące jako specjalny dział w „Głosie Ojca Pio”.

Na stronach polskiego wydania „La Casa Sollievo della Sofferenza”, obok najważniejszych informacji dotyczących Grup Modlitwy Ojca Pio na świecie i Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo, publikowane są informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych. Działa rubryka dotycząca nowinek medycznych, przygotowywana w oparciu o prowadzone w Domu Ulgi w Cierpieniu badania naukowe.

„Głos Ojca Pio” posiada e-wydanie, które od 2007 roku rozpowszechniane jest drogą elektroniczną. Czytelnik pobiera je bezpośrednio na dysk swojego komputera. W ten sposób ułatwia ono dostęp do pisma w nieobjętych dystrybucją częściach kraju oraz zagranicą. Dystrybutorem e-wydania „Głosu Ojca Pio” jest kiosk internetowy www.e-gazety.pl.

"Głos Ojca Pio" kupisz również m.in w salonach EMPIK w całym kraju i w dobrych księgarniach religijnych.

Czasopismo można zamówić przez internet w księgarni e-serafin.pl: PRENUMERATA - POJEDYNCZE WYDANIA

Zobacz więcej: www.glosojcapio.pl

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
  • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
  • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…