Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-ŻycieRuch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, osoby zakonne oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie” ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

 

W naszej parafii funkcjonuje OAZA DZIECI BOŻYCH, w której formuje się ponad 30 dzieci. Dzieci gromadzą się, co tydzień w czwartek od 16:00 do 17:00 (starsza grupa) i od 17:30 do 18:30 (młodsza grupa) na spotkaniu formacyjnym na salce św. Franciszka.

Za wspólnotę jest odpowiedzialny Br. Mateusz Kaczorowski, któremu pomaga Pani Anna Balicka (katechetka w SP6).

 

Natomiast OAZA młodzieżowa spotyka się we wtorki od 19:30 do 20:30 na salce ministranckiej . Za tę wspólnotę odpowiedzialny jest br. Adam Szmyt.

Więcej o Ruchu Światło-Życie: 
w Polsce i na świecie: www.oaza.pl
w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: www.lubuskaoaza.pl
w krakowskiej prowincji kapucynów: www.oaza.kapucyni.pl

 

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
  • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
  • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…