Międzyparafialny turniej piłkarski o Puchar Prezesa PKS Antoni

Pochwalony Pan Jezus!

W ubiegłą sobotę (27.01.2024 r.) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie. Odbył się turniej piłkarski, w którym wzięły udział nowosolskie parafie - św. Michała Archanioła, św. Józefa, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi oraz św. Antoniego, która była organizatorem tego sportowego widowiska. Przy tejże parafii aktywnie działa Parafialny Klub Sportowy "Antoni" (PKS Antoni), którego prezesem jest Br. Bogdan Kordek. Jedną z trenowanych dyscyplin jest piłka nożna, dlatego PKS Antoni wraz z przyjaciółmi i dobrodziejami zorganizował oraz przeprowadził sportowe rozgrywki. Turniej rozpoczął prezydent naszego miasta Pan Jacek Milewski. Na turniej przybył także Minister Prowincjalny Zakonu Kapucynów Br. Marek Miszczyński. Obecni byli proboszczowie i kapłani nowosolskich parafii. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Młodzi, ambitni zawodnicy dostarczyli licznie przybyłym kibicom sporych emocji i sportowych wrażeń. Piłkarze rozegrali turniej grając systemem "każdy z każdym". Pierwsze miejsce zajęła parafia św. Józefa, druga była parafia św. Antoniego, trzecia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i czwarta parafia św. Michała Archanioła. 

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim naszym sportowcom wraz z trenerami. Dziękujemy organizatorom tego wydarzenia, a więc PKS Antoni, na czele z prezesem Br. Bogdanem. Klub sportowy składa szczególne podziękowania Pani Dyrektor SP 2 Pani Marcie Czerniawskiej za życzliwość i pomoc w organizacji. W sposób szczególny pragniemy docenić zaangażowanie i podziękować także Panu Romualdowi Fedorczakowi i Remigiuszowi Dolacie (trenerowi drużyny z parafii św. Antoniego) oraz Pani Małgorzacie Białowąs, którzy włożyli duży wkład w organizację turnieju. Ponadto dziękujemy przybyłym gościom, czyli Panu Jackowi Milewskiemu, Bratu Markowi Miszczyńskiemu, proboszczom, kapłanom oraz aktywnym kibicom. Mamy nadzieję, że ten turniej już na stałe wpiszę się w harmonogram sportowych nowosolskich rywalizacji.

Relacja zdjęciowa (której autorem jest Pan Jarosław Chróściel, któremu serdecznie dziękujemy) jest dostępna na Facebooku, a wystarczy kliknąć tutaj.

Bóg jest miłością;)

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI POSŁUGUJĄCY W TEJ PARAFII SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM PARAFIANOM I SYMPATYKOM ZA WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE, ZA WSZELKIE OFIARY „TACY NIEDZIELNEJ” WPŁACANE NA NASZE KONTO PARAFIALNE LUB SKŁADANE DO SKARBONY W KOŚCIELE. 

Bóg zapłać!

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Kapucyni
  • ul. Piłsudskiego 14, 67-100 Nowa Sól
  • tel. dom zakonny 514 968 909; kancelaria parafialna 507 394 085
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 14 1240 6843 1111 0010 3847 9710

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…