Wspólnoty działające przy naszej Parafii

AA – Anonimowi Alkoholicy – Grupa „U Antoniego” istnieje od 2 stycznia 2013 i spotyka się w każdą środę o godz. 18.00 w salce oazowej. Duszpasterzem trzeźwości jest o. Kazimierz Golec.
Caritas (PZC – Parafialny Zespół Caritas). Grupa ludzi dobrej woli, którzy w bezinteresowny sposób udzielają się w Parafii na rzecz ubogich i potrzebujących. Spotykają się od poniedziałku do soboty o godz. 8.30. W tym czasie wydawany jest chleb dla potrzebujących. Opiekunem jest o. Jacek Kraskowski, a prezesem Krystyna Mess.

Franciszkański Zakon Świeckich (FZŚ). Spotkanie formacyjne w III wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.30. Przełożony: Tomasz Brzóz.                                   Asystent duchowy br. Tomasz Kryger. Strona www

Liturgiczna służba ołtarza (ministranci). Grupa chłopców i młodych mężczyzn pełniących zaszczytną służbę przy ołtarzu. Spotykają się wg własnego harmonogramu. Opiekunem ministrantów jest br. Paweł Smoła

Rycerstwo Niepokalanej. Spotyka się w I sobotę miesiąca na Msza św. godz. 8.00 po której ma miejsce Adoracja Pana Jezusa. Opiekunem jest br. Jacek Kraskowski.

Radio Maryja. Przyjaciele i sympatycy rozgłośni Radio Maryja spotykają się w każdy II czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 8.00 po której ma miejsce spotkanie formacyjne. Opiekunem jest br. Mirosław Dudzis.

Krąg Biblijny. Spotyka się aby wspólnie rozważać Słowo Boże. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w Salce św. Franciszka. Opiekunem duchowym jest    br. Adam Sroka, natomiast animatorem jest Jacek Patelka.

Schola młodzieżowa. Oprawa Mszy św. młodzieżowej o 18.30 w niedzielę, w niedzielę o 17.00 w niedzielę. Opiekunem jest br. Grzegorz Dziedzic.

Grupa modlitwy św. Ojca Pio i Grono wspierające ubogich. Osoby zainspirowane życiem i duchowością Stygmatyka z San Giovanni Rotondo. Spotykają się każdego 23 dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30 oraz nabożeństwie ku czci św. Ojca Pio. Opiekunem jest br. Mirosław Dudzis.

Domowy Kościół. Rodziny pragnące głębiej przeżywać i celebrować tajemnicę sakramentu małżeństwa w oparciu o stałą formację i nauczanie Kościoła. Spotykania odbywają się raz w miesiącu. Opiekunami kręgów rodzin są: br. Grzegorz Dziedzic, br. Adam Sroka

MF TAU. Młodzież Franciszkańska Tau jest katolicką wspólnotą młodych ludzi, którzy czują się powołani przez Ducha Świętego, aby we wspólnocie doświadczyć życia chrześcijańskiego w świetle orędzia św. Franciszka z Asyżu. Spotkania formacyjne odbywają się w piątki o godzinie 19.15. Opiekunem jest br. Grzegorz Dziedzic. Więcej…

Neokatechumenat. Wspólnota religijna, dla osób pragnących odkryć i pogłębić tajemnicę dojrzałego chrześcijaństwa. Każda wspólnota spotyka się na celebracji Liturgii Słowa i Mszy św.

Odnowa w Duchu Świętym. Spotkania mają miejsce w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele św. Antoniego oraz w salce po Mszy św.                          Opiekunem jest br. Tomasz Kryger

Żywy Różaniec. Wspólnota ludzi wierzących, którzy za pośrednictwem Matki Najświętszej oddają chwałę Bogu i wypraszają łaski dla Kościoła Powszechnego. Wierni spotykają się w I niedziela miesiąca na Mszy św. godz. 13.00. Opiekunem jest br. Kazimierz Golec.

Wspólnota Akademicka ,,Moc w słabości”. Jest to grupa studentów chcących od życia coś więcej i chcących pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Opiekunem wspólnoty jest br. Grzegorz Dziedzic

Wspólnoty Nieustającego Różańca. Jest to grupa, która co miesiąc w I Czwartek miesiąca prowadzi całodniową adorację Najświętszego Sakramentu w kościele..