Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła 1 sierpnia 2021r.

 

 1. Został odnowiony obraz św. Barbary w naszym kościele filialnym. Za trud pracy i artyzm składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w naszej Ojczyźnie miesiąc bohaterskich wydarzeń, miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę ale i miesiąc abstynencji, w którym Kościół zaprasza do dobrowolnej abstynencji w intencji osób uzależnionych od alkoholu. W naszym kościele parafialnym wystawiona jest księga abstynencji. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień.

 

 1. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Za nawiedzenie w tym dniu jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W wakacyjne środy od godz. 16.00 do 18.00 zapraszamy dzieci na radosne spotkania ze św. Franciszkiem. Rozpoczęcie na parkingu przy kościele

 

 1. W piątek – święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W pierwszy piątek serdecznie zapraszamy na spowiedź i Komunię św. pierwszopiątkową. Dzieci i młodzież szczególnie zapraszamy na spowiedź o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę zebrana taca będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę Nowosolskie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Odrodzenie” serdecznie zaprasza na Festyn „Trzeźwi rodzice dzieciom”. Festyn odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00 przy naszym kościele św. Antoniego. Dlatego parking przy kościele będzie zamknięty. W programie: gry i zabawy dla dzieci, punkt gastronomiczny i punkt konsultacyjny.

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Dożynki Diecezjalne w niedzielę 15 sierpnia. Zapisy w zakrystii i w Biurze Solidarności.

 

 1. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się w dniach 23 – 25 września. Kursy przedmałżeńskie prowadzimy tylko dla par narzeczonych. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej parafii.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

 1. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:U Ryszard Regner lat 80, U Władysław Machowiak lat 70 i U Zefiryna Kulczewska lat 81. Za nich oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku i dobrego tygodnia. Witamy wakacyjnych gości w naszej parafii i życzymy udanego wakacyjnego odpoczynku.