Ogłoszenia Duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24.10.2021

 1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca października, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz.

 

 1. W czwartek swoje imieniny obchodzi bp Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

 

 1. W przyszłą niedzielę, zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Bal będzie połączony z Mszą św. o godz. 11:30 w kościele św. Antoniego. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do przyjścia całymi rodzinami i przebrania się w stroje aniołów, świętych i błogosławionych. Apelujemy do dorosłych, aby dzieci przeżyły ten dzień „po bożemu” a nie w duchu fascynacji złem, ciemnością i śmiercią.

 

 1. Pielgrzymka do Torunia, na zakończenie miesiąca różańca świętego, odbędzie się 30 października. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o grobach naszych bliskich, ale również o pomocy modlitewnej dla naszych zmarłych. Kartki wypominkowe, są wyłożone na stoliku przy bocznym ołtarzu i można je już składać do skrzynki na stoliku, w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o wpisanie ulicy miejsca zamieszkania osoby składającej wypominki. Pozwoli to na informowanie w ogłoszeniach, kiedy wypominki z danej ulicy będą wyczytane.

 

 1. W przyszłym tygodniu:
 • W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.00 w kościele św. Antoniego oraz o godz. 19.30 w kościele św. Barbary.
 • Msza św. i procesja z różańcem za zmarłych, na cmentarzu przy Wandy o godz. 14.30,
 • w Otyniu o godz. 11.00 na nowym cmentarzu natomiast o godz. 13.00 na starym cmentarzu;
 • w Starym Żabnie przy ul. Piaskowej o godz. 13.00.
 • Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na modlitewne czuwanie na cmentarzu przy ul. Wandy – rozpoczęcie od bramy głównej.
 • W przyszły wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu Msze św. za zmarłych, polecanych w tym roku w wypominkach, będą odprawiane w kościele św. Antoniego o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. W przyszłą niedzielę ukaże się nasza parafialna gazetka Głos św. Antoniego.