image image
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
1 procent dobra

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych:

Droga Krzyżowa w piątek: dla dorosłych wyjątkowo ze względu na rekolekcje szkolne o godz. 7.30 rano przed Mszą św. o godz. 8.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.10.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

Od poniedziałku do piątku Neokatechumenat zaprasza na Jutrznię o godz. 5.30 w kościele.

2. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wielkanocne świece. Ofiara za świecę to 15 zł. Dochód ze sprzedaży wspomoże kolejne rodziny z  miasta Aleppo. Ilość świec jest ograniczona.

3. Doświadczeniem pracy duszpasterskiej na terenie Rosji podzielił się dziś z nami br. Marek Bakierzyński. Po Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na kontynuowanie tego kapucyńskiego dzieła ewangelizacji.

4. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. Szkoły Podstawowej i z klas ponadgimnazjalnych.

5. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego, która jest modlitewnym towarzyszeniem poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka aż do dnia narodzin. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji, będzie możliwa podczas Mszy św. o godz. 18.30. Więcej informacji w specjalnym wydaniu prasy rozdawanym za darmo przed kościołem.

6. Od środy do piątku będą trwały rekolekcje szkolne dla Szkół Podstawowych.

7. Domowy Kościół zaprasza małżonków na spotkanie pod tytułem: „Boży sposób na udane małżeństwo”. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w salce św. Franciszka. Zaproszenie na spotkanie można otrzymać w zakrystii i u małżeństw z Domowego Kościoła po Mszy św.

8. Od przyszłej niedzieli, CARITAS organizuje zbiórkę żywności, którą będzie można przynosić  do kościoła i złożyć do wystawionych koszy. Zebrane dary zostaną przekazane dla samotnych i chorych Seniorów naszej Parafii. Za ofiarność już dzisiaj składamy  serdeczne Bóg zapłać.

9. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można się zaopatrzyć w różnego rodzaju miód oraz dowiedzieć się o sposobie jego stosowania na różne dolegliwości.

10. Pamiętajmy, wybierając się w przyszłym tygodniu na Mszę św. niedzielną, o zmianie czasu.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj326
Wczoraj245
W tygodniu2230
W miesiącu6961
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)779095

Currently are 16 guests online