image image
Spotkanie Młodych w Wołczynie 2018...
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 LIPIEC 2018

1. Trwają wakacje! Przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu czasu wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. W podróży pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie tych o ograniczeniu prędkości. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwróćmy również uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św. Trosce rodziców i opiekunów powierzamy, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św.

2. Dziś, witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego duszpasterza – br. Pawła Smołę. O godz. 13.00 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Również dziś można nabyć wakacyjny numer naszej gazetki „Głos św. Antoniego”.

4. We wtorek, święto św. Tomasza Apostoła. W tym dniu obchodzimy - Dzień Rodziny Kapucyńskiej. Na Mszę św. o godz. 18.30 szczególnie zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich oraz Młodzież Franciszkańską. Szczególną okazją do modlitwy są imieniny br. Tomasza naszego duszpasterza.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na całodniową adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dzieci i młodzieży szkolnej od godz. 18.00.

7. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnych Mszy św. w kościele św. Barbary o godz. 11.00. Natomiast Biuro Parafialne w czasie wakacji jest czynne we wtorek, czwartek i sobotę.

8. Od 2 do 12 sierpnia z naszego miasta wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 22 lipca po Mszy św. o godz. 12.30 w parafii św. Józefa. Koszt to 140zł + 80 zł na powrót autokarem. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkę mogą zapisać się na listę honorowych pielgrzymów i złożenia ofiary – po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.

10. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. Zapraszamy chłopaków po 6 klasie szkoły podstawowej do wzięcia udziału w akcji Wakacje z Bogiem - Korona Gór w Pyzówce. Starszych, po szkole podstawowej i gimnazjum, zapraszamy na akcję Męskie Wyzwania w Ustrzykach Górnych. Jest też możliwość spędzenia tygodnia doświadczenia klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Ponadto w sierpniu organizowany jest spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846.

11. W dniach od 16 do 24 września organizowana jest pielgrzymka do Medziugorie. Zapisy i informacja pod wskazanym numerem: 606 967 881

12. W minionym tygodniu w imieniu parafii w związku z kończącym się 30 czerwca 2018r. terminem wyznaczonym na wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego kościoła św. Antoniego, została złożona do Straży Pożarnej prośba o przedłużenie terminu wykonania do 30 czerwca 2019r. W uzasadnieniu zapisano: „że parafia nie posiada 100% budżetu na wykonanie całości nakazu wykonania. Obecnie z uzbieranego budżetu (ok. 30%, pomimo wysłanych bardzo wielu próśb o pomoc o dofinansowanie), rozpoczęliśmy prace związane z rozprowadzeniem okablowania: oświetlenia ewakuacyjnego i systemu sygnalizacji pożaru oraz w pierwszej kolejności w całości wykonamy system detekcji gazu, a pozostałe punkty nakazu sukcesywnie będziemy realizować.”. Nasza prośba została pozytywnie rozpatrzona, za co składamy serdeczne wyrazy wdzięczności. W przyszłą niedzielę zebrana taca będzie przeznaczona na kontynuacje tych prac.

13. Dziś do nabycia Niedziela,  Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Głos św. Antoniego .

14. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:+ Ryszard Zienkowicz lat 73, + Zofia Stephan lat 64, + Jan Kałużny lat 69, + Jakub Kopeć noworodek i + Teresa Sromicka lat 62. Za nich oraz za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj274
Wczoraj118
W tygodniu760
W miesiącu3681
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)719932

Currently are 35 guests online