image image image image
Pielgrzymka Szlakiem Papieskim
Adoracja
Razem możemy więcej...
Sakrament spowiedzi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

08.12.2019

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed kościołem są rozdawane medaliki. Prosimy wziąć i nosić Cudowny Medalik. Bóg zapłać za tą inicjatywę.

2. Zapraszamy od poniedziałku do soboty, na Roraty o godz. 6.30 i o godz. 18.30. Zachęcany dzieci ale i dorosłych do chodzenia na roraty z lampionami.

3. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, Neokatechumenat, zaprasza na jutrznię o godz. 5.30 rano. W przygotowaniu serca na święta, niech pomoże codzienna możliwość spowiedzi adwentowej – nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.

4. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i remonty.

5. Dziś modlimy się za Kościół na wschodzie a przed kościołem zbiórka do puszek.

6. Parafialny Zespół CARITAS  prowadzi kolejną edycję świątecznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za  małą świecę to 6 – zł a za dużą 13 zł. Ilość świec jest ograniczona. Natomiast od przyszłej niedzieli będzie prowadzona zbiórka żywności i środków czystości jako pomoc świąteczna najbardziej potrzebującym, samotnym, chorym i bezdomnym. Za ofiarność  składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Również dziś, przed kościołem można nabyć miód z pasieki, jak również otrzymać informację o stosowaniu różnego rodzaju miodów.

8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowanie z klas 7 na Mszę św. dziś o godz. 18.30 a po niej na spotkanie formacyjne. W przyszłą niedzielę spotkanie klas 8 i 1 ze szkół średnich.

9. Dziś kończymy zbiórkę czapek, rękawiczek i szalików dla bezdomnych, którym pomaga Nowosolskie Towarzystwo Brata Alberta. Bóg zapłać za wszystkie złożone dary.

10. W czwartek zapraszamy na różaniec w int. Ojczyzny o godz. 7.30  a następnie na Mszę św. Rodziny Radia Maryja o godz. 8.00.

11. W piątek –13 grudnia, w 38 rocznicę wybuchu stanu wojennego, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Zachęcamy również, aby nie zapomnieć o zapaleniu symbolicznej świecy w oknie w godzinach wieczornych, w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego za przykładem św. Jana Pawła II, który czynił tak w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

12. W dniach 14 -15 grudnia po wieczornej Mszy św., zapraszamy na naukę przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Warunkiem uzyskania zaświadczenia, jest udział w dwudniowych spotkaniach.

13. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz pierniki. Zebrane ofiary zostaną przekazane na wyjazdy formacyjne.

14. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych. Roznosi je tradycyjnie nasz organista Pan Stanisław. Prosimy o serdeczne jego przyjęcie. Opłatki można również nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

15. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 13-15 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Sędziszowie Małopolskim. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl

16. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza na Adwent po męsku, czyli czuwanie modlitewne dla mężczyzn w intencji ich małżeństw i rodzin. Czuwanie rozpocznie się 14 grudnia w sobotę o godzinie 15.00 i zakończy o godzinie 19.00. Szczegółowy plan dostępny na stronie Sanktuarium".

17. Zapraszamy na pielgrzymkę Szlakiem Papieskim, z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II w maju przyszłego roku. Zapisy do końca stycznia. Plan pielgrzymki i wszelkie informacje są podane na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

19. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Czesława Jęczmieńczuk lat 74, + Monika Kamińska lat 42, + Ryszard Kozemko lat 57, + Zbigniew Paw lat 60 i + Bolesława Mucha lat 94. Za nich oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj201
Wczoraj129
W tygodniu556
W miesiącu2187
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)849596

Currently are 6 guests online