image image image image
Świetlica Aniołów Stróżów
Roraty...
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ADWENTU

10 GRUDZIEŃ 2017


1. Trwa czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy od poniedziałku do soboty, na Roraty o godz. 6.30 i o godz. 18.30. Zachęcany dzieci ale i dorosłych do chodzenia na roraty z lampionami. Mszy św. o godz. 7.00 rano w Adwencie nie ma. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, Neokatechumenat, zaprasza na jutrznię o godz. 5.40 rano. W przygotowaniu serca na święta, niech pomoże codzienna możliwość spowiedzi, w czasie Adwentu, od godz. 18.00.

2. Dziś modlimy się za Kościół na wschodzie a przed kościołem zbiórka do puszek dla braci kapucynów pracujących w Rosji i na Ukrainie.

3. W środę –13 grudnia, w 36 rocznicę wybuchu stanu wojennego,  zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Zachęcamy również, aby nie zapomnieć o zapaleniu symbolicznej świecy w oknie w godzinach wieczornych, w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego za przykładem św. Jana Pawła II, który czynił tak w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

4. Również w środę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za rekolekcje z o. Johnem Bashoborą oraz w podziękowaniu wszystkim organizatorom i wolontariuszom. Po Mszy św. Adoracja i świadectwa.

5. W czwartek zapraszamy na różaniec w int. Ojczyzny o godz. 7.30  a następnie na Mszę św. Rodziny Radia Maryja o godz. 8.00.

6. W dniach 16-17 grudnia, zapraszamy na naukę przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Warunkiem uzyskania zaświadczenia, jest udział w dwudniowych spotkaniach: w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę również po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i remonty.

8.      Również w przyszłą niedziele nasi ministranci po każdej Mszy Św. będą rozprowadzać poświęcone sianko na nasze stoły wigilijne.

9. Za tydzień w niedzielne popołudnie o godz. 14.30 zapraszamy na adwentowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Elektryk” w kościele św. Antoniego.

10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy młodszej i starszej na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne.

11. Wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS w przyszłą niedzielę, prowadzić będą zbiórkę żywności i środków czystości jako pomoc świąteczną najbardziej potrzebującym, samotnym, chorym i bezdomnym. Przyniesioną żywność i środki czystości prosimy składać  do wystawionych koszy w kościele. Za ofiarność  składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Przed nami ostatni tydzień roznoszenia opłatków wigilijnych. Roznosi je tradycyjnie nasz organista Pan Stanisław. Prosimy o serdeczne jego przyjęcie. Nikt inny nie został upoważniony przez proboszcza do tego zadania. Opłatki można również nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

13. W ubiegły poniedziałek znaleziono na terenie naszej parafii pieniądze. Bóg zapłać uczciwym znalazcom a osobę poszkodowaną zapraszamy po odbiór do zakrystii.

14. Za troskę o czystość w kościele św. Barbary dziękujemy paniom: Krystynie, Marii i Czesławie.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

16. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Krystyna Gotfryd lat 100 i + Henryka Wróblewska lat 54. Za nich oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj519
Wczoraj244
W tygodniu1887
W miesiącu4386
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)634854

Currently are 45 guests online