image image image image
Po Warsztatach muzycznych 24-26 III
Pielgrzymka na Białoruś
Kurs Alfa
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

27 KWIETNIA 2017 r.

1. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i dobrodziejom, którzy włączyli się w organizację V Biegu Do Pustego Grobu, dziękujemy kibicom za wspaniałą atmosferę. Do mety dobiegło 921 osób w tym 301 kobiet. Organizatorów i wolontariuszy dzięki, którym to wydarzenie mogło się odbyć zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na wspólne spotkanie.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Antoniego. Również dzisiaj, o godz. 11.30, zapraszamy na Mszę św. w kościele św. Antoniego sprawowaną w ramach obchodów uroczystości 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Natomiast wieczorem, o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo ze św. o. Pio a następnie na Mszę św.

3. Po każdej Mszy św. można dziś złożyć do puszek ofiary na pomoc charytatywną. Decyzją Biskupa Ordynariusza zostaną one przeznaczone na zniszczoną przez wojnę Syrię a jej przekazaniem, dla najbardziej potrzebujących, zajmie się Caritas Polska.

4. Niedziela Miłosierdzia to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim, którzy przez cały rok świadczą to miłosierdzie na terenie naszej parafii a więc naszemu Parafialnemu Caritas za codziennie wydawany chleb, zbiórki i przygotowywanie paczek na święta dla potrzebujących. Bóg zapłaci również wszystkim, którzy wspierają te dzieła.

5. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

6. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.

7. W czwartek o godz. 18.30 odbędzie się w naszej Parafii bierzmowanie. W grono Dojrzałych Chrześcijan zostanie włączonych 70-u młodych katolików.

8. Również w czwartek o godz. 18.30 Nowosolski Dom Kultury zaprasza spektakl pt. „Syn Marnotrawny” w wykonaniu Amerykańskiej Grupy Baletowej. Szczegóły na plakatach.

9. Na piątek po Mszy wieczornej powracają adoracje uwielbienia.

10. W piątek o godz. 14.00 zapraszamy maturzystów na specjalną Mszę św. dziękczynno-błagalną.

11. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 swą dziękczynną Mszę św. za 25 lat kapłaństwa odprawi o. Krzysztof Turek. Zapraszamy szczególnie tych, którzy pamiętają jego posługę w naszej parafii.

13. W następną niedzielę przybywa do naszej parafii męska grupa czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Będzie można od nich nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP w cenie 10 zł.

14. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach, którzy wyruszają w dniu dzisiejszym na pielgrzymkę Śladami Polskości po Białorusi. Natomiast w przyszłym miesiącu zapraszamy na jednodniowe pielgrzymki: do Lichenia 1 maja (zapisy w Biurze Solidarności i w kancelarii) oraz z Rodziną Radia Maryja 4 maja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (zapisy w zakrystii i kancelarii). Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.

16. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: + Janina Stolarzak lat 87, + Jadwiga Kowalska lat 84, + Helena Szeląg 90 i + Lucyna Górecka lat 72. Za nie oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj269
Wczoraj262
W tygodniu828
W miesiącu12779
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)575799

Currently are 5 guests online