image image
o. John Bashobora
Głos św. Antoniego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2017

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

· W poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X papieża,

· We wtorek - wspomnienie NMP Królowej,

· W środę o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. o. Pio a następnie Msza św. w intencjach polecanym ich orędownictwu.

· W czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła,

· W piątek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu,

· W sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej, o godz. 11.00 odpust w Przyborowie,


2. Dziś, po Mszy św. o godzinie 18.30, nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.

3. Również dziś, na placu przy kościele św. Antoniego w godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy na festyn trzeźwościowy organizowany tradycyjnie przez Nowosolskie Stowarzyszenie Abstynentów „ODRODZENIE”. Będą zabawy przy muzyce, stoiska z ciastami, grillowania kiełbasa i kaszanka oraz punkt konsultacyjny.

4. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się w dniach 15-16 września. Kursy przedmałżeńskie prowadzimy tylko dla par narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej.

5. Od 18 sierpnia na ekranach polskich kin można oglądać film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica” przygotowany specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

6. Potrzebna jest pomoc dla 10-letniego Eliasza mieszkańca Nowej Soli, który potrzebuje przeszczepienia szpiku. W przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 19.00 w Szkole Podstawowej nr 1 i w Parku Krasnala odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców. Zapraszamy osoby, w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zachęcamy do niesienia pomocy przez rejestrację a Pan Bóg wskaże dawcę.

7. W przyszły czwartek, 31 sierpnia, w 37 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Ruchu Społecznego Solidarność, będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, podczas Mszy św. o godz. 18.30.

8. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-17 września. Zapisy w Biurze Solidarności.

9. Zapraszamy na trzydniowe rekolekcje prowadzone przez charyzmatycznego o. Johna Bashoborę z Ugandy w dniach 10-12 listopada. Zapisy na stronie internetowej, szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

11. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice, składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

Dziękuję za zaangażowanie i z serca błogosławię - +Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski

12. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

8 września 2017r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają na główne obchody jubileuszowe na Jasną Górę 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej.

13. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł U Ignacy Prozorowski lat 80. Za niego oraz za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj121
Wczoraj241
W tygodniu362
W miesiącu4677
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)606231

Currently are 59 guests online