image image image image
Pielgrzymka na Podlasie i Mazowsze
Kursy przedmałżeńskie
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 STYCZNIA 2019

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy oraz pozostawiamy dekoracje i szopkę do 2 lutego.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na ogrzewanie i prace remontowe.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli i wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie, a więc: Starostwu Nowosolskiemu, Miastu Nowa Sól, policji, Panu Andrzejowi Koła i innym firmom, Bractwu Rycerskiemu, harcerzom, dzieciom, kuchni br. Alberta, stadninom koni, aktorom i wolontariuszom. Dziś o godz. 13.00 Msza św. dziękczynna za organizatorów, darczyńców, aktorów i uczestników Orszaku Trzech Króli.

4. We wtorek Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 18.30.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę zapraszamy na naukę przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 18.30

6. Plan kolędy na ten tydzień:

Dzisiaj - ul. Brzozowa, Skargi, Zielona i Żeromskiego

14 stycznia (poniedziałek) – ul. Szarych Szeregów, harcerska, Jaracza i Podwale

15 stycznia (wtorek) – ul. Głowackiego, Hutnicza i Wandy

16 stycznia (środa) - ul. Bohaterów Getta, Karola Miarki, Sienna, Ceglana, Żwirki i Wigóry, Plac Solny, Krzywa oraz kolęda dodatkowa.

Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, odbędzie się 16 stycznia. Zgłoszenie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. W czasie kolędowym, kancelaria parafialna jest czynna bez zmian.

8. Zapraszamy na majową pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia i Mazowsza: MB Królowej Podlasia w Kodniu, MB Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, NMP Jazłowieckiej w Szymanowie, MB Niepokalanej i św. Maksymiliana w Niepokalanowie, bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz na prawosławną Górę Krzyży Grabarkę. Zwiedzimy Warszawę i Kazimierz Dolny, Konstantynów i Nałęczów. Zapisy w styczniu. Dokładne informacje są podane na plakatach i na stronie internetowej parafii.

9. Kurs przedmałżeński, dla par narzeczonych, w naszej parafii odbędzie się w dniach 8-10 marca. Szczegóły i zapisy w przez stronę internetową.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - jest do nabycia w zakrystii.

11. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Jan Madej lat 93, + Andrzej Lewandowski lat 58, +Józefa(ona) Sroga-Zysk lat 84, + Jerzy Arentewicz lat 87, + Krystyna Szkudlarska lat 71 i + Maria Rybicka lat 86.  Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

12. Życząc udanego wypoczynku i białego śniegu, w czasie ferii zimowych, przypominamy o potrzebie codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św.

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj486
W tygodniu1431
W miesiącu7744
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)760426

Currently are 17 guests online