image image image image
Warsztaty muzyczne 24-26 III
Pielgrzymka na Białoruś
Kurs Alfa
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 MARCA 2017 r.

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dorosłych rano po Mszy św. o godz. 8.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.10.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 26 marca, a poprowadzi je o. Zenon Maszczyk – kapucyn.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na ogrzewanie naszych kościołów.

3. Od dzisiaj Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wielkanocne świece. Ofiara za świecę to 15 zł. Dochód ze sprzedaży wspomoże mieszkańców miasta Aleppo. Ilość świec jest ograniczona.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce św.Franciszka.

5. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dzień składania ślubów wieczystych w prowincji krakowskiej Kapucynów. Jest to jednocześnie dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego o. Serafina Kaszuby – kapucyna, wędrownego apostoła Wołynia i Kazachstanu.

6. We wtorek Msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 18.30.

7. W czasie Wielkiego Postu, adoracje uwielbienia odbywają się w środy po wieczornej Mszy św.

8. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo ze św. Ojcem Pio a następnie Msza św. i spotkanie.

9. W piątek rozpoczynamy Warsztaty muzyczne przy współpracy z Domem Kultury. Zapraszamy na koncert finałowy Warsztatów w przyszłą niedzielę o 15.30 w Domu Kultury. Prosimy również o przynoszenie ciasta dla ugoszczenia uczestników. Ciasto będzie odbierane w czwartek od 15.00 do 17.00 w salce św. Franciszka.

10. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa podczas Mszy św. o godz. 18.30.

11. Przypominamy, że w najbliższym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Ta noc będzie krótsza o jedną godzinę.

12. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę żywności, którą będzie można przynosić  do kościoła i składać do wystawionych koszy. Zebrane dary zostaną przekazane dla samotnych i chorych Seniorów naszej Parafii. Za ofiarność już dzisiaj składamy  serdeczne Bóg zapłać.

13. Zostało jeszcze 16 miejsc na pielgrzymkę Śladami Polskości po Białorusi. Serdecznie zapraszamy.

14. W najbliższym czasie zostaną podane wiadomości o pielgrzymkach do Rokitna na Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w dniu 7 kwietnia oraz do Lichenia w dniu 29 kwietnia.

15. Nasza prowincja zakonna zaprasza młodzież męską (od 16 lat) na wielkopostne dni skupienia do naszych domów w Katowicach i Zagórzu. Odbędą się on w dniach od 23 do 26 marca.

16. Zachęcamy do odpisania 1% podatku na Dzieło Pomocy o. Pio. Dzięki dotacjom z tego dzieła funkcjonuje przy naszej Parafii świetlica dla dzieci oraz są dofinansowywane wyjazdy dzieci na wakacje. Ulotki z numerem KRS Dzieła są do pobrania przy wyjściu z kościoła.

17. Przypominamy o trwających zapisach na Bieg do Pustego Grobu. Szczegóły na stronie internetowej.

18. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli krótka relacja z Nowosolskiej Drogi Krzyżowej Niezłomnych. Dla dzieci polecamy wielkopostne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.

20. Do wieczności z naszej parafii w minionym tygodniu odszedł: + Marian Grecki lat 61. Za niego oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj86
Wczoraj269
W tygodniu935
W miesiącu7631
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)559306

Currently are 25 guests online