image image image image
Pielgrzymka Szlakiem Papieskim
Adoracja
Razem możemy więcej...
Sakrament spowiedzi

Droga Krzyżowa Niezłomnych

Droga Krzyżowa Niezłomnych

na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

To będzie Droga Krzyżowa, w której rozważania prowadzone we własnym sumieniu zderzą się z trudami wędrówki. Walka ze słabościami fizycznymi zanurzona w duchowych rekolekcjach wymuszonych regułą milczenia. Nowosolska Droga Krzyżowa z Żołnierzami Niezłomnymi. Nabożeństwo dla ludzi o odważnych sercach, bo tylko tacy mogą iść do Chrystusa drogą Żołnierzy Niezłomnych.

Katolik to nie niedołęga, ale zdolny, przedsiębiorczy, służący dobru i walczący ze złem – pisał do swego synka przed egzekucją ostatni prezes Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, ppłk Łukasz Ciepliński, zamordowany przez komunistów 1 marca 1951 roku strzałem w tył głowy.

Parafia św. Antoniego w Nowej Soli zaprasza na plenerową Drogę Krzyżową w piątek 15 marca 2019 r. o godz. 18.30. Rozpoczniemy Mszą św.

Otrzymałeś tą informacje ponieważ zgłosiłeś chęć wyruszenia.

REGUŁY

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w tym swoistym nabożeństwie, zapoznaj się z poniższymi informacjami i zdecyduj, czy chcesz podjąć wyzwanie:

1. Jest to wyzwanie dla osób pełnoletnich.

2. Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.

3. Ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.

4. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność.

5. Zapoznaj się z przebiegiem trasy i oceń, czy jesteś w stanie ją przejść . Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem.

6. W czasie Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

7. Zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru.

8. Nie planuj nadmiernie długich postojów.

9. Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni, należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego (poruszamy się lewą stroną jezdni).

10. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.

11. Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

12. Pamiętaj, że w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.

Zanim wyruszysz z domu koniecznie:

· przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,

· weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

· miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe)!!!,

· sprawdź lokalną prognozę pogody,

· poinformuj bliskich o planowanym wyjściu, zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z kontynuowania Drogi Krzyżowej; pamiętaj, że jest w nią wpisane ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,

· zapoznaj się z przebiegiem i charakterem wybranej trasy.

· pamiętaj, że zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

Warto:

· mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),·

· wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras otrzymasz później, mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa· 

Kolejne informacje już wkrótce

Warto żyć ekstremalnie!!

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj199
Wczoraj129
W tygodniu554
W miesiącu2185
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)849594

Currently are 10 guests online