image image image image
Rocznica śmierci Ojca Medarda
Marsz dla życia i rodziny
Głos św. Antoniego
Boże Ciało

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 LIPCA 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym, przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na renowację po pożarze katedry gorzowskiej. Jednocześnie informujemy, że na skutek pomyłki drukarskiej na ulotkach z numerami kont służących do zbierania funduszy na odbudowę katedry, w numerze konta diecezjalnego znalazł się błąd. Poprosimy wiec, by ewentualnych wpłat dokonywać wyłącznie na rachunek parafii katedralnej w Gorzowie Wlkp. lub numery kont brać bezpośrednio ze strony internetowej naszej diecezji.

2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Weroniki Giuliani. W tym dniu rozpoczyna się Spotkanie Młodych w Wołczynie. Pamiętajmy o naszej młodzieży uczestniczącej w tym święcie młodości wiary.

3. We wtorek, wspomnienie św. Benedykta – patrona Europy.

4. W środę, wspomnienie św. Brunona.

5. W czwartek wspomnienie świętych pustelników Świerada i Benedykta.

6. W piątek o godz. 12.00, w parafii św. Józefa na Zatorzu odbędą się Wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem przedstawicieli Władz Państwowych. W czasie Mszy św. zostanie poświecony i wręczony Sztandar Komendzie naszej Policji, a po Mszy św. przed kościołem odbędzie się koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej z Wrocławia.

7. W sobotę, święto św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę 20 rocznica „Wielkiej Wody”. O godzinie 21.00 zapraszamy do kościoła św. Antoniego na uroczysty Apel Jasnogórski dziękczynno – błagalny.

9. Przez cały tydzień, kościół św. Antoniego jest otwarty od pierwszej do ostatniej Mszy św. Zachęcamy do przynajmniej krótkiej modlitwy, wszystkich przechodzących obok Domu Bożego.

10. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnych Mszy św. w kościele św. Barbary o godz. 11.00. Natomiast Biuro Parafialne w czasie wakacji jest czynne we wtorek, czwartek i sobotę.

11. Nasz Zakon podczas wakacji organizuje dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl. i pod nr telefonu 795 451 233.

12. Z okazji rocznicy 100 lecia Objawień Fatimskich zapraszamy na pielgrzymkę po Sanktuariach Europy organizowaną przez FUNDACJĘ ZŁOTA RÓŻA, w której  uczestniczy nasz nowy duszpasterz br. Marek Chmielewski. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej www.fundacja-zlota-roza.pl/fatima-sierpien-2017.

13. Parafia św. Józefa Rzemieślnika organizuje w pierwszej połowie września pielgrzymkę do Medżiugorie  i innych miejsc Chorwacji. Program pielgrzymki jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii św. Józefa. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 23 lipca o godz. 19.30 w Sali nad zakrystią w parafii św. Józefa.

14. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się w dniach 15-16 września. Kursy przedmałżeńskie prowadzimy tylko dla par narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej

15. Dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Głos św. Antoniego . Jako lekturę na wakacje polecamy książki o o. Medardzie: Album „Spotkajmy się w Niebie” w cenie 80 zł., „Moje duszpasterzowanie” w cenie 16 zł. i „Z Ojcem Medardem” w cenie 3 zł. Do nabycia w zakrystii i kancelarii. Polecanym miejscem do czytania tej lektury jest odnowiona ławeczka o. Medarda.

16. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Wiesława Wieczorek lat 60 i  Mirosław Micewicz lat 63. Za nich oraz za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim, którym dany jest czas wypoczynku, życzymy dobrej pogody, życzliwości od ludzi i pamięci o sprawach Bożych, od których nie ma wakacji.

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj74
Wczoraj175
W tygodniu1188
W miesiącu4848
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)599677

Currently are 5 guests online