image image image image
Pielgrzymka Szlakiem Dawnych Ziem Polskich...
Kursy przedmałżeńskie
Kurs Alfa
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 MARCA 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Prowadzi je br. Marek Metelica – kapucyn.

• Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach, natomiast od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30 oraz dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.

• Spowiedź rekolekcyjna 15 minut przed każdą Mszą św.

• Dodatkowo po Mszy św. wieczornej w poniedziałek konferencja szczególnie dla pracodawców i kadry kierowniczej „Etyka pracy i przedsiębiorczości” a we wtorek po wieczornej Mszy św. konferencja „Tworzenie świata – Pan Bóg i sztuka”.

2. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wielkanocne świece. Ofiara za świecę to 15 zł. Dochód ze sprzedaży wspomoże mieszkańców miasta Aleppo. Ilość świec jest ograniczona.

3.   Również od dzisiejszej niedzieli, CARITAS organizuje zbiórkę żywności, którą można przynosić  do kościoła i złożyć do wystawionych koszy. Zebrane dary zostaną przekazane dla samotnych i chorych Seniorów naszej Parafii. Za ofiarność już dzisiaj składamy  serdeczne Bóg zapłać.

4. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dzień składania ślubów wieczystych w prowincji krakowskiej Kapucynów. Jest to jednocześnie dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego o. Serafina Kaszuby – kapucyna, wędrownego apostoła Wołynia i Kazachstanu.

5. We wtorek Msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 18.30.

6. W środę zapraszamy przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych oraz wszystkich chętnych na spotkanie wolontariuszy, którzy swój udział w Biegu do Pustego Grobu, zaznaczą przez służbę na trasie i w Biurze Zawodów. Potrzebujemy ok. stu wolontariuszy, w każdym wieku. Spotkanie o godz. 18.30 w salce św. Franciszka.

7. W piątek zapraszamy na modlitwę ze św. Ojcem Pio. O godz. 18.00 nabożeństwo a następnie Msza św. w intencjach Jemu polecanych.

8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.30 z kościoła św. Michała.

9. W sobotę 24 marca przypada Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa podczas Mszy św. o godz. 18.30.

10. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na:

• Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w Paradyżu w sobotę po Wielkanocy. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Zapisy do 2 kwietnia.

• Konferencja "Biblia o Finansach" skierowana do wszystkich, którzy chcą poznać jak w oparciu o Słowo Boże rozporządzać dobrami materialnymi odbędzie się w Gimnazjum w Czerwieńsku w sobotę 14 kwietnia.

• Obóz biblijny dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem "ODKRYWCY 2018". Główną ideą jest to, że dzieci w oparciu o teksty biblijne będą uczestniczyły w warsztatach dotyczących odkrywania swoich talentów. Obóz biblijny odbędzie się w Złotym Stoku w dniach 3-12 lipca 2018 r.

Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl.

11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Gotowe palmy będzie można nabyć od młodzieży z Oazy przed Mszą św.

12. Przypominamy, że w najbliższym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Ta noc będzie krótsza o jedną godzinę.

13. W dniach od 2 do 10 lipca parafia pw. św. Józefa organizuje pielgrzymkę do Włoch – szczegóły w gablocie.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli krótka relacja z Nowosolskiej Drogi Krzyżowej Niezłomnych. Dla dzieci polecamy wielkopostne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.

15. Do wieczności z naszej parafii w minionym tygodniu odeszli:  + Petronela Wiśniewska lat 89, + Natalia Woźniak lat 27 i + Andrzej Chreptowicz lat 59. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj414
Wczoraj404
W tygodniu1325
W miesiącu16474
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)687076

Currently are 22 guests online